Nezapomínejte na vodu, budete lépe spalovat tuky

  1. Rozpalte svůj metabolismus

Existuje jedno velmi jednoduché a levné „kouzlo“, které dokáže s vaším spalováním kalorií doslova zázraky. Chilli papričky a chilli koření Vaše jídlo nejen chuťově zpestří, ale hodně kořeněná jídla dokážou zvýšit lidský metabolismus. Navíc vědecké výzkumy ukazují také na to, že je-li jídlo hodně výrazné, sníme ho méně, protože pálivé jídlo stimuluje nervy v ústech a žaludku a máme tak dříve pocit nasycenosti.

láhvě skleněné

  1. Uhaste žízeň

Pokud budete mít pití neustále na očích, spíš Vás to donutí dodržovat pitný režim, který je ke správné funkci metabolismu nezbytný. Dejte si do velké skleněné lahve na vodu citron, snítku máty nebo nakrájenou salátovou okurku a dolejte studenou vodou. Uvidíte, jak během dne tento osvěžující nápoj oceníte. Výzkumy jasně ukazují, že pokud jsme dehydratovaní, naše spalování se zpomaluje.

  1. Dejte přednost ledové vodě

Pokud se naučíte pít opravdu především chladnou vodu, dopřejete svému tělu to nejlepší. Čistá voda totiž nemá žádné kalorie. A pokud ji budete pít ledovou, spálíte dokonce nějakou tu kalorii navíc, protože tělo bude nucené si ji ohřát. Vědci zjistili, že do 40 minut po vypití sklenice vody se metabolismus zvýší o celých 30 .

  1. Choďte po schodech

Už pouhé čtyři minuty chůze do schodů a ze schodů, dokážou „rozhýbat“ i Váš metabolismus. Pokud si tento pohyb dopřejete každý den, může být Váš roční úbytek tuku až téměř dvoukilový!

bílá láhev

  1. Aktivní pohyb

Krátkodobé diety nejsou dlouhodobým řešením problémů s nadváhou. Správná cesta vede jinudy. Je třeba zlepšit své stravovací návyky, začít dávat přednost zdravějším surovinám. Pokud jde o doplňování tekutin, měla by prim hrát voda. A pak nesmíte zapomínat na pohyb! Pokud zvládnete alespoň čtyřikrát týdně věnovat alespoň půl hodinu aktivnímu pohybu typu chůze, jízda na kole či plavání, které brání prudkému poklesu ve spalování kalorií, nebude už nikdy tělesný tuk Vaším úhlavním nepřítelem.

4.8/5 - (6 votes)