Ethereum mining se stále vyplatí

Samozřejmě nejvíce v známost a podvědomí přišla kryptoměna s označením Bitcoin. Ovšem její těžba se rok od roku stále ztěžuje a jsou zapotřebí výkonnější stroje. Zde se budeme pak bavit nejen o jiném vybavení, ale také o jiných možnostech. Mnoho těžařů přenechalo již těžbu větším společnostem a začalo těžit něco jiného. Velký vzestup zažila kryptoměna s názvem Ethereum, také se můžeme setkat se zkratkou ETH.
crypto těžby.jpg

Vznik etherea

V roce 2013 programátor Buterin vytvořil tak zvaný koncept této měny a systém byl uvedený do provozu 30. července 2015. Kryptoměna není na nikom závislá a je chráněná proti podvodům. Dokonce ji nemůže ani nikdo kontrolovat, vlastnit nebo spravovat. Nejedná se o coin, který by byl pouze pro investici, jeho význam je ale daleko větší, než si dokážeme představit. Slouží pro reálné uplatnění. Je zde možnost využít tak zvaných chytrých kontraktů– smart contracts. Což je napojení různých aplikací do této sítě. To je velká výhoda, jelikož díky daným podmínkám nelze nijak aplikaci ovlivňovat.
peníze ethereum.jpg

Jakým způsobem získat tuto digitální měnu?

1. Nákupem na burze – samozřejmě budeme potřebovat ethereum peněženku. Existuje větší množství elektronických peněženek. Vybírat se dá z klasických nebo online dostupných na internetu.
2. V bankomatech s označením pro transakce kryptoměn.
3. Nákupem ve směnárnách – za reálné peníze je určitá částka podle kurzu převedena na peněženku.
4. Těžbou– pro ethereum mining v dnešní době prozatím stačí GPU miner. Jedná se o silnou počítačovou grafickou kartu. Vhodnou úpravou lze pak poskládat i větší množství karet, to zajistí rychlejší těžbu.
Ethereum vylétl vzhůru obrovskou rychlostí. Má také své výhody oproti bitcoinu. Na rozdíl od něj nemůže být nikdy úplně vytěžený, jelikož je ho neomezený počet. Navíc jedna transakce trvá pouhý pár sekund, ale bitcoin je těží podstatně delší dobu v řádu minut. Investice do stavby těžebního zařízení a zapojení do efektivního poolu se skutečně vyplatí.